Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pokémon Gold

28. 12. 2009

Pokémon Gold se dá hrát na mobilu a je to skvělý užírač času , zaručeně potvrzuji 

zde máte návod, jak celou hru zvládnout 

 

New Bark Town:

Jako první si navol čas a den. Poté začínáš hrát. Takže začínáš ve svém pokoji. Sejdi dolů po schodech a promluv s mámou. Dá ti Pokégear, což je velmi užitečná věc! Budete tam mít později mapu a různá telefonní čísla vašich přátel. Poté jdi za profesorem Elmem, se kterým si popovídej a vyber si u něho Pokémona (neradil bych si vzít Chikoritu, má rada je vzít si Totodila. Je z nich asi nejsilnější!) potom vyjdi ven a jdi do dalšího města napravo. (Protrénujte si v trávě svého Pokémona aspoň na level 10)


Cherrygrove city:

Jsi ve městě. Zde si popovídej s dědulou, který tě provede po městě. Ještě jednou s ním promluv a dá ti mapu. Pokud jsi zraněný od tréninku svých Pokémonů, tak se jdi vyléčit a běž se podívat do Martu, jestli si nechceš něco koupit. Jestli je všecno v pořádku, tak se vydej nahoru od města a zajdi do baráčku po cestě. Tady si promluv s chlapem, co je uvnitř. Potom běž dál nahoru. Když projdeš lesem, hned vedle domu muže, o kterém se psalo několik slov před chvílí, tak běž nalevo. Tam uvidíš dva bojující trenéry. Potom si s tím, co je blíž k tobě, promluv (jestli chceš) a běž napravo a nahoru lesem do Mr. Pokémon's house. V tomto domě si popovídej s Mr. Pokémon a Prof. Oakem. Dostanete Pokédex a záhadné vajíčko, se kterým když budete chodit, se vám vylíhne Togepi! (Potom ober strom vedle jeho domu. VYBÍREJ VŠUDE KDE UVIDÍŠ) Potom si dej oddech a jestli chceš, tak chyť nějaké Pokémony (Caterpie a Metapod). Dále jdi zpátky do New Bark Town, ale při cestě zpátky tě zastaví hoch se jménem ??? (později ho pojmenuješ!). Toho porazíš (má vždy silnějšího Pokémona než vy a na levelu 5! Pokud máte Pokémona na levelu 10 a více tak ho v pohodě porazíte) a půjdeš za Elmem, tam policistce řekni jméno hocha, který ukradl Pokémona (Od teďka to bude tvůj rival a bude tě pořád obtěžovat). Při odchodu vám Elmův pomocník dá 5 pokébalů. Teď už směrem do Cherrygrowe city můžete v trávě chytat Pokémony - a radil bych vám to! Můžete zde chytit Pidgey, Ratattu a Sentreta a v noci myslím Hoothoota! Další pokébaly můžete nakoupit v Cherrygrove city (myslím). Potom běž za trenérama, kteří ještě před chvílí zápasili. Oba poraž a běž směrem do dalšího města. Cestou můžete chytat Pokémony jako je Bellsprout a v jeskyni můžete chytit Geoduda a Zubata a někdy zde můžete chytit i nějakého vzácného Pokémona! Ale pozor! Nemáte techniku Flash, takže bude kolem vás v jeskyni tma! Potom zde můžete porazit pár Bug Catcherů (lovec brouků) a protrénovat Pokémony v trávě.


Violet city a Zephyrbadge

Tady tě čeká první lídr (Falkner) a jeho pomocníci (Bird keeper - chovatel ptáků). Vyleč si Pokémony a běž je rozdrtit. Jeho pomocníky určitě zvládnete, tak vam nebudu psát, koho mají, ale jejich leader (favorit) má: Pidgey a Pidgeotto (levely si nepamatuju, ale jsou do desítky!). Až ho porazíš, tak ti dá zmiňovaný odzak, se kterým můžete naučit vaše POKÉMONY používat techniku Flash (myslím)! Potom vám dá ještě TM 31 - Mud slap. Po opuštění stadionu vám profesor Elm zavolá ohledně tajemného vajíčka. Je to vajíčko POKÉMONA! Při navštěvě PokéCentra vám zmiňované vajíčko dá Elmův pomocník. S tímto vajíčkem chodtě. Čím víc kroků uděláte, tím dřív se vám vylíhne Togepi. Když se vám vylíhne z vajíčka, je bezbranné! Když se o něho budete dobře starat, tak se z něho vylíhne při velkém štěstí Togetic. V jednom z domků si s vámi bude jeden chlapec chtít vyměnit Onixe za Bellsprouta (pokud ho máte). Také je tu Pokémonová akdemie, zde se dozvíte o různých věcech (třeba kolik vám bude ubírat životů, když jste popálen atd.). Později, až se vám vylíhne Togepi, tak ji ukažte Elmovi, který vám za to dá Everstone (zastavuje vývoj).

Na severu Violet city je Sprout tower (Šlahounová věž), kde poraz všechny Sagi (mudrce) a dostaneš první HM, Flash. Dostaneš ho až úplně nahoře ve věži, kde poraž mudrce Liho (myslím, že se tak jmenuje) Ten vám dá Flash! Tuto techniku můžete využít v temných jeskyních, jako třeba Dark cave! Dále tu můžete chytit Ratatty a Bellsprouty. V noci i ducha jménem Gastly.

Potom jděte stezkou (Route 32, myslím) na jih od města (poblíž Pokémartu). Jděte pořád stezkou a potom vám dá jeden chlapec nějakou věc (myslím). Nalézají se tu v Pokéballech taky věci jako potion a Greatball (vylepšený pokéball). Dále jsou tu rybáři, které v pohodě porazíte Pokémonem travním nebo elektrickým (pokud ho máte). Až porazíte jednoho z rybářů, Ralph se myslím jmenuje, tak si od něho zapište číslo do PokéGearu (máte ho od matky). Potom jděte pořád na jih a dole je pokémonové středisko! Tam vám jeden starý rybář dá Old rod (starý prut), se kterým můžete chytit Magikarpy a Tentacooly. Pokud vám Ralph zavolá, že se tu objevuje nějaký vzácný Pokémon (nevím přesně jeho jméno), tak si ho běžte chytit! Tato příležitost se objevuje málokdy! Na souši zde můžete chytit Mareepy a jiné Pokémony.

Teď vás čeká Ruins of Alph (Rujny v Alpách). Dostat se sem můžete buď z Viloet city, nebo z Route 32. Zatím tady toho moc neuděláte, můžete si zde sestavit obrázek Kabuta. Když poskládáte poslední krychličku od obrázku Kabuta, tak se propadnete do jakési místnosti! Potom toto projděte, budou se tu objevovat různé druhy tajemného Pokémona zvaného Unown! Chyťte si pár druhů tohoto Pokémona. Vyjděte ven, jděte do laboratoře a cestou vám vylepší jeden chlapík Pokédex tak, že budete moci chytat různé druhy Unownů!

Potom se vraťte zpátky k Pokécentru na stezce 32. Blízko od něho se nachází jeskyně (bude jich v této hře mnoho!). Jeskyně se jmenuje Union Cave (Spojená jeskyně). Tu projdi, jsou v ní Hikeři (Trampové), kteří mají různé druhy kamených Pokémonů (Proto je dobré si vzít na začátku Totodila). Dále jsou tu Firebreather (Žhář), který má buď jedovaté nebo ohnivé Pokémony a myslím jeden Pokémaniac (Poké maniak), který by vám neměl dělat potíže (myslím, má Slowpoke). Levely si nepamatuju, ale je to jedno, protože to určitě vyhrajete! Dál zde berte všechny pokébaly (věci), ve kterých se nachází Potiony a Greatball, X Attack (myslím) atd. Když na vyvýšenině, na které stojí Pokémaniac (myslím), sejdete dolů, tak se zde nachází (myslím) nějaká dobrá TM vlastnost! Dál zde můžete chytit různé druhy Pokémonů, například Geodude, Zubat a Sandshrew! Východ z tadyma se nachází na Jihovýchodě (myslím).


Azalea town a Hivebadge

Běžte chvíli po stezce 33. Také nezapomeňte porazit Antonyho a potom si zapsat jeho telefonní číslo! Bude vás totiž informovat, když se v Dark Cave objeví vzácný Pokémon Dunsparce! Teď běžte zapádně, až dojdete do Azalea town. Takže běžte do Kurtova domu, který je v levém horním rohu města a tam si promluvte s Kurtem. Řekne vám, že organizace Rakeťáků ukradla všechny Slowpoky! Ujistěte ho, že mu pomůžete Slowpoky osvobodit a navrátit je. Teď už můžete do Slowpoke Well (Studánka Slowpoků). Ještě než se tam vydáte, utrhněte si ze stromu White Apricorn. Ve Slowpoke Well poražte všechny Rakeťáky. To by vám nemělo dělat větší potíže, a když porazíte posledního Rakeťáka, dojde za vámi Kurt. Promluvte s ním a dá vám Lure ball (dobrý na odchyt Pokémonů, které chytáte prutem). Když mu teď do jeho domku přinesete nějaký Apricorn, podle toho, jaký mu dáte, vám udělá Pokéball!

Black (Černý) = Heavy ball, dobrý na odchyt těžkých Pokémonů, např. Snorlaxe a Laprase
Blue (Modrý) = Lure ball, dobrý na odchyt Pokémonů, které lovíte prutem
Green (Zelený) = Friend ball, který zvětšuje lásku polapeného Pokémona
Pink (Růžový) = Love ball, dobrý na odchyt Pokémona opačného pohlaví
Red (Červený) = Level ball, dobrý na odchyt Pokémonů s menším levelem
White (Bílý) = Fast ball, dobrý na odchyt Pokémonů, kteří se snaží utéct, např. Abra
Yellow (Žlutý) = Moon ball, dobrý na Pokémony, kteří se vyvíjí z Moon Stone, např. Clefairy

Nyní se už můžete utkat s favoritem stadiónu Bugsym, který trénuje broučí Pokémony. Proti broukům použite létající, kamenné nebo ohnivé (pokud jste si vybrali na začátku). Pozor! Trenér má Scythera na dobrém levelu (Tady nedoporučuji mít Chikoritu). Já jsem v pohodě porazil Scythera s Croconawem (vyvinutý Totodile). Jeho Scyther má velmi, velmi dobrý útok Fury Cutter, který dělá čím dál větší paseku! Takže než s ním začnete bojovat, měli byste si hru uložit a také by měli být vaši Pokémoni úplně zdraví. Samozřejmě má také spoustu jeho společníků, kteří vás vyzvou také na souboj. A proto mají vaši Pokémoni určitě ubrané životy. Jeho pomocníky určitě hravě zvládnete! Favorit Bugsy má: Metapoda(14), Kakunu(14) a Scythera(16). Po poražení vám dá favorit Bugsy Hivebadge, se kterým můžete své Pokémony trénovat na level 30 a používat techniku Cut (musíte ji nejprve získat). Další věc od Bugsyho je velmi silný a účinný útok TM49, což je Fury Cutter (jestli tento útok svého Pokémona naučíte nebo ne, to je vaše věc).

Teď běžte do Pokécentra vyléčit vaše Pokémony. Až to uděláte, tak bych vám radil hru uložit. Nyní se vydejte z města západním směrem. Zde se znovu setkáte s vaším protivníkem! Při boji bude používat na své Pokémony nějaké věci! Váš Rival bude mít: Gastly (12), Zubat(14), Quilava/Bayleef/Croconaw (16). Měli byste si taky dávat pozor na jejich útoky Supersonic, Lick (tady ani moc ne) a Hypnosis, které vás uspí či paralizují! Až ho porazíte, tak si běžte znovu vyléčit Pokémony a vydejte se tam, kde vás rival zastavil.

Projděte budovou a budete v Ilex Forest (Cesmínový les). Tady se stratil Fafretch'd svému pánovi (výrobci Charcoalů). Není obtížné ho vrátit jeho pánovi! Stačí, když si ho obejdete a budete na něj klikat a on bude poleteovat, až ho naženete svému pánovi! Za to vám dá jeho pán HM Cut! Tento útok je na to, abyste mohli s ním odřezávat stromky (určitě už víte, které to jsou).

Potom jděte do jeho domku ve městě (je myslím na Jihovýchodě města). Když dojdete k němu domů, tak vám dá (promluvte si s ním) Carcoal, se kterým přibývají útoky ohnivých Pokémonů. Potom se vydejte znovu do Ilex Forest, Zde si můžete chytit (pokud je nemáte) Caterpie a Metapody atd. Potom odřízněte stromek, vedle kterého poblíž stál výrobce Charcoalů (trenér Fafretch´da). Ten odsekněte a postupujte stezkou 34. Nezapomeňte si promluvit s chlápkem poblíž skalky se zelenými vlasy, dá vám totiž TM02 Headbutt, se kterou můžete třepat s menšími stromky a čas od času s vámi začne bojovat nějaký Pokémon (např. Aipom a Pineco). Teď už pokračujte stezkou.

Při odchodu z lesa vám dá holka stojíví vedle Buterfree po promluvení TM12 - Sweet Scent (myslím). Zde se také nachází spousta trenéru na procvičení a hodně divokých Pokémonů, jako např. Abra, Ditto, Drowzee (hodně) atd. I na nich si můžete procvičit své Pokémony! Je tu také Day Care Center (Chovatelské středisko). Zde si můžete nechat Pokémony. Pán a paní se o ně budou velice dobře starat, budou je mít rádi, cvičit je, hrát si s nimi, aby váš Pokémon byl šťastný atd. Můžete je zde nechat cvičit, ale musíte za to dosti platit (ale je tu jenom jedno středisko v celé hře) Dále si tu můžete nechat rozmnožovat Pokémony! Starému pánovi dáte samečka a staré paní dáte samičku stejného druhu! Až uděláte určitý počet kroků, tak vyjde starý pán před dům a dá vám vajíčko! Potom jděte dál a dál a porážejte trenéry, až se dostanete do


Goldenrod city a Plain Badge

Nyní jste ve městě, které je největší a nejlepší z celé hry. Nachází se tu spousta zajímavých domů a obchodů! Při procházce můžete objevit Pokécentrum a šestipatrový Pokémart. V pátem patře jsou dvě zajímavé TM, Rock Smash a Headbutt. Rock Smash dokáže rozbít nakřaplé kameny, když chcete najít nějaké dobré věci nebo chytit vzácné Pokémony. V posledním patře je Limonáda, kterou si zde můžete koupit. Podle mně je to nejlepší věc na zraněné Pokémony! A ještě můžete (myslím) v pátém patře vyměnit Drowzeeho (pokud ho máte) za Machoka (je to dobrá a výhodná výměna).

Od Pokémartu běžte severo-východně (myslím), až dojdete k domu holky, která vám řekne, jak moc vás mají vaši Pokémoni rádi. Toto je důležitý poznatek, protože někteří Pokémoni se vyvinou jen s velkým štěstím. Návod, jak udělat Pokémony šťastné: Nesmíte je dávat v žádném případě do počítače, musíte je mít u sebe a neprohrávat s nimi zápasy, ale posilňovat je různými léky, kterými jsou např. Calcium, Protein, Iron, Rare Candy atd. A také jim nechat někdy ostříhat vlasy v Salóně, který je v tomhle městě.

Na jih od domku najdete Bike Shop (Obchod s kolama), ve kterém dostanete jedno kolo zdarma, které vám zkrátí dlouhé cesty. Nad Pokécentrem je Game Corner(herna), ve které získáváte mince a za velký počet mincí dostanete nějaké TM nebo Pokémona (je to ale dost obtížné). Nejdřív ale potřebujete Coin Case. Vydejte se jihozápadně od herny (myslím) a tam někde najděte domek, ve kterém jsou schody do podzemí. Až tento domek najdete, tak vstupte do podzemí. Zde jsou různí trenéři na procvičení vašich Pokémonů, kteří by vám neměli dělat potíže. Na zemi seberte Coin Case. Jsou zde také tři zajímé obchody neboli podniky, najdete je na pravé straně. Zlatnictví, ve kterém si můžete koupit různé druhy Nuggetů, perel atd. Je otevřen (pokud vím) jen v pondělí ráno. Dále je tu Salón Pokémonů, ve kterém můžete nechat svým Pokémonům ostříhat vlasy. Je otevřen všechny dny, kromě pondělí. A třetí je jakési Bylinkářství, kde si můžete koupit různé léčivé lektvary. Je otevřen jen o víkendu.

Teď, když máte Coin Case, tak se vydejte konečně do herny, kde si teď už můžete zahrát. Než ale začnete hrát, tak vám radím si hru uložit, protože ne vždy máte štěstí. Jsou tam dva různé typy her - jedno jsou zastavující pas a druhá, o něco lehčí, je karetní hra, ve které musíte po slepu uhodnout, co na ní je. Další vaše zastávka by měla být Radio Tower. Je to největší stavba ve městě. Zatím do ní nemáte přístup, ale už nyní si můžete dát malý kvíz. Stačí odpovědět na pár otázek (řešení: Ano, ano, ne, ano, ne) a výhra bude v podobě Radio Card do vašeho Pokageáru! Nyní budete moci přijímat hudbu z Johto!

Dále ve městě je domek, ve kterém vám chlapík může změnit přezdívku Pokémona. Ale teď už konečně k tomu nejdůležitějšímu a to je odznak. Ve zdejším stadióně mají místo normální typy Pokémonů, což by neměl být problém. Jediný problém tu bude Miltank, kterého má zdejší trenérka Whitney. Jeho technika Attract působí tak, že váš Pokémon se zamiluje a je 50% šance že zasáhne. Trenérka Whitney má: Cleafery(18), Miltank(20). Až ju porazíte, tak se rozbrečí. Musíte si promluvit s trenérkou poblíž a potom zase s ní. To už se vzpamatuje a dá vám Plainbadge, který zvyšuje Pokémonům rychlost a dovolí používat techniku Strength. Potom vám ještě dá její oblíbenou techniku TM45, což je Attract! Až ji porazíte a dostanete Plainbadge, jděte napravo od stadińu do květinářství a tam promluvte s jednou dívkou. Pokud máte Plainbadge, tak vám dá Squirtbottle.

A nyní se vydejte severně přímo zkrz hranice. Pokračujte severně od Goldenrod city po stezce 35, můžete si tu opět procvičit Pokémony na trenérech a najít tu techniku TM04 (Rollout), což je kamenný útok. Můžež si tu chytit Nidorany obojího pohlaví a dokonce se tu vyskytuje nějaký vzácný Pokémon (nevím přesně jeho jméno). Až porazíte trenéra Arnieho (lovec brouků), tak si od něho vemte telefonní číslo! Bude vás informovat, jestli se tu ten Pokémon ukáže.

Potom můžete zajít do National Parku, je severně od stezky 35. A můžete si zde chytit různé typy broučích a hmyzích Pokémonů. Když promluvíte se ženou, která sedí na pravé lavičce, tak vám dá zadarmo předmět Quick Claw. Můžete zde i najít předměty Paralyze Heal a TM28 (Dig). V úterý, ve čtvrtek a v sobotu se zde nachází soutěž Bug-Catching Contest nebo prostě soutěž v chytání brouků. Dostanete 20 Parkballů (něco jako Pokéball) a musíte zde chytit nejlepšího broučího Pokémona. Doporučuji vám si chytit Scythera nebo Pinsira. S trochou štěstí se vám může podařit vyhrát. Ceny jsou: první místo je Sun Stone (Je to velmi užitečná věc, která vyvine například Glooma v Bellossoma), druhé místo je Everstone (dostanete jej také od profesora Elma, když mu ukážete Togepi) a třetí cena je Gold Berry (zlatá třešeň).

Potom běžte východně od National Parku po stezce 36. Poražte tady trenéry a ze stromu si vemte třešeň (Ice berry). Dál si tu můžete chytit také jelena Stantlera a nachází se zde také první bojový ohnivý Pokémoni. V Gold je to Growlithe a v Silver je to Vulpix. Vzpomínáte na ten tančící strom, který vám bránil jít na východ od Violet city? Je tu pořád, ale teď ho můžete odstranit pomocí věci, kterou máte z květinářství (squirtbottle). Než to použijete, tak si hru uložte! Potom to použijte a strom s vámi začne bojovat. Poznáte, že ten strom byl vlastně imitační bojový/kamenný Pokémon Sudowoodo. Velmi se snažte si ho chytit, protože je to jediná šance v celé hře! Až ho chytíte/porazíte, tak se vydejte na východ, tam vám dá chlápek (tlouštík) Rock Smash.

Nyní pokračujte na sever. Až porazíte Sudowoodo, tak se vydejte stezkou 37, poražte trenéry a posbírejte ze stromů Apricorny. Potom pokračujte dál až do


Ecruetak city

Zde běžte do takového menšího baráčku s cedulí. Tady poražte KIMONO GIRLS a získáte odměnu, nevím teď jakou, ale mělo by to být nějaký HM. Tak a potom běžte porazit lídra. Je tam neviditelná podlaha, takže vás budu navigovat, jo? Takže: vběhni na první políčko. Potom běž doprava na předposlední políčko a nahoru na políčko, kde je trenér. Až ho porazíš, tak běž na předposlední políčko nalevo. Pak nahoru k trenérovi. Po jeho poražení běž zase na předposlední políčko napravo a nahoru a jsi na konci. No, potom se musíš vrátit a jít dál nalevo od města. Zde projdi les a jdi dolů do dalšího města.


Olivine city

Tady toho moc neuděláš, protože trenérka není v GYMu, ale v majáku. Tak projdi maják za ní. Řekne ti, že potřebuje lék pro svého Pokémona. Takže se vrať z majáku a surfuj dolů do dalšího města.


Cianwood city

Tady běž do jednoho z baráčků. Tam ti dá chlapík s brýličkama SECRET POTION, to je lék pro trenérku v minulém městě. Potom poraž hlavního trenéra a s jednou ženskou (nevím s jakou) si promluv, dá ti HM Fly. Potom se vrať do Olivine city.


Opět v Olivine city

Tady dej ten lék trenérce a poraž ji. Potom běž do města nalevo od tohoto. Zde buď přesurfuj vodu a nebo projdi Mt. Mortar.


Mahogany town

Nejdříve běž nahoru a stezkou dojdi až k Jezeru Hněvu (Lake of Rage). Tam buď poraž nebo chyť červeného Gyaradose. U cedulky s nápisem Lake of rage bude stát Lance. Promluv s ním a on odletí. Potom se vrať zpátky do města. Ale pozor, ne přes budovu, ale přes trávu, jinak budeš okraden! Až budeš ve městě (Mahagony Town), tak běž do jednoho z baráčků. Tam bude stát opět Lance a tak s ním zase promluv a on tě zavede do Rakeťácké základny. Sejdi po schodech a jsi tam. Zde poraž Rakeťáky a od jedné Rakeťačky získáš kód. Bohužel, potřebuješ dva. Druhý ti dá jeden Rakeťák. Oba kódy použij u dveří s ptákem Murkrowem v dalším patře. Poraž tam jeho pána a od Murkrowa získáš kód od dveří s Electrody. Lance ti zadá úkol všecny je zabít. Až to uděláš, získáš od Lanceho HM 07 (nebo něco takového). Pak běž zpátky a nalevo ven z města.

Zde budeš mít Ice Path. Abys nebloudil, tak ti pomůžu jak ho projít. Až budeš u prvního bludiště, tak jeď nahoru, doleva, nahoru, doprava, nahoru, doprava, dolů, doleva, nahoru, doleva, dolů, doprava, dolů, doprava, nahoru, doprava a jsi u cíle. Potom si musíš vybrat cestu. Ledová vede k předmětu a normální vede dál, takže tady je cesta za předmětem. Vstup spodem jeď nahoru, doprava, dolů, doprava, nahoru, doleva, dolů, doleva, nahoru a doprava. Potom běž dál normální cestou a po žebříku dolů. Zde je další rébus, kameny musíš poskládat do děr. Stačí čtyři. Ale každý kámen do jiné díry. Pak skoč do díry, která tě zanese k žebříku. Zde běž doleva, dolů, doleva, nahoru a doprava. Měl bys být u žebříku. Sejdi po něm dolů. Tady zase vylez po dalším žebříku. Pokud chceš předmět, tak běž doprava a skoč na 4. čtverečku od prava. Až ho budeš mít, tak se vrať ke skále a skoč na druhým čtverečku z prava. Potom dojeď k žebříku. Až vylezeš, tak běž na led. Jeď dolů, doprava, nahoru, doleva, nahoru, doleva, dolů a doleva. Pak vylez po žebříku. Na druhou stranu ledu se na 100% dostaneš, takže nebudu psát, jak se tam dostat. A jsi venku! Jeď dolů a jsi v dalším městě, jenže se dozvíš, že tě trenérka nepustí dovnitř a do jeskyně za stadionem nemůžeš. Zaleť do Goldenrod city.


Radio tower v Goldenrod City

Musíš jít do Radio Tower. Tady vymlať Rakeťáky. Ten poslední ti řekne, že pravého nevím koho drží v podzemí. Tak tam běž. Vymlať trenéry a jdi do dveří které jsou nalevo. Sejdi dolů. Tady bude trochu akce i hlavolam. Vymlať Rakeťáky a zmáčkni tlačítka: první tlačítko č. 3, Potom tl. číslo 2. a nakonec tlačítko 1. Pak tlačítko u dveří a můžete jít dál. Tady vyjdi po schodech a je to. Nevím, jestli se musíš vracet, nebo tam máš odkryté bedny. Až budeš venku, tak leť zpátky do Blackthorn city.


Blackthorn city

Tady poraž trenérku stadionu. Až ji porazíš, tak musíš jít do jeskyně za ní. Tady musíš najít předmět Dragon's Scale, myslím, že se to jmenuje. Až to najdeš, tak přijde trenérka stadionu a řekne ti, že můžeš jít do ligy. Tam se dostaneš tak, že poletíš do New Bark Town a budeš surfovat napravo. Tam projdeš jeskyni TOHJO FALLS (pomocí HM Waterfall, které dostaneš po zničení Electrodů od Lance), potom půjdeš stále napravo, až se dostaneš na most. Ten projdi a běž pořád nahoru, až dojdeš na Victory Road. To musíš projít, není to sice moc zábavné, ale musíš, až jej projdeš, dostaneš se do Indigo Plateau. Tady už akorát stačí udělat jedna věc - dohrát ligu. Dohraj ji a čeká tě veselý konec, ale pozor, pokračovat ve hře ještě můžes tak, že necháš znovu naběhnout hru a hrát dál tady ti potom Prof. Elm dá lístek na loď S.S. Aqua, se kterou se dostaneš do Vermillion city.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář